Ana içeriğe atla

Türkiye’nin Yeni Starı DAMLA EKMEKÇİOĞLU ile Röportaj
Son zamanlarda sosyal medya platformlarında adından sıkça söz ettiren,kadınlığın Nirvana'sı, güzelliğiyle erkeklerin aklını başından alan,clubların aranan DJ’i. Periscope, instagram, snapchat ve twitter’da oldukça popüler olan, ilk filmi “Türk Lokumu” ile büyük ses getirecek olan, Türkiye’nin yeni starı Damla Ekmekçioğlu hayatını ve yeni projelerini anlattı.


Öncelikle Damla Ekmekçioğlu kimdir?
31 yaşındayım. İstanbul’da doğdum. 2 üniversite bitirdim. Biri Almanya’da diğeri burada. 2008’den beri yine İstanbul’dayım.

Instagram ve periscope da büyük bir hayran kitlen var. İnsanları sana çeken şey ne?
Periscope açtığımda fenomen olma gibi bir amacım yoktu ama eğlenceli yayınlarım, samimiyetim ve fiziksel özelliklerim takipçi sayımın artmasına sebep oldu. Bu etkileşim İnstagram’a da yansıdı. Koyduğum resim ve videolar da buna destek olup sayısının artmasına yardımcı oldu.

Bu büyük hayran kitlesinin yanında bir de sana karşı olanlar var. Bunlar kim, nereden çıktı, senin gibi saf ve temiz bir kızla dertleri ne?
Seven kadar sevmeyen de var farkındayım bunların kıskanç tayfa olduğunu düşünüyorum. Hiçbir şeye sahip olmayan işsiz, boş kesim hayatlarını onun bunun yaşamına karışarak veya bok atarak geçinen kişiler ama ben pek önemsemiyorum. Demek ki ben bir şeyler başarabilmişim ki benimle uğraşıyorlar. Devam etsinler. Onlar konuştukça ben yükseliyorum.

Merve sanay ile arkadaşlığın ne zamandan beri sürmekte?
Merve Sanay görünen kişiliği dışında bambaşka bir insan. Dost, kardeş… geçen yaz periscope sayesinde tanıştık. Onu iyi tanıdım.

Birçok projede sizi ikili olarak görmeye başladık bundan memnun musun?
Merve ile beraber çalışmaktan çok mutluyum. Zaten hep beraberiz. İyi vakit geçiriyoruz… Bunun dışında da beraber çalışıp para kazanıyor olmamız daha keyifli oluyor tabii ki.

Gelelim ilk sinema filmin Türk Lokumu'na. Türk Lokumu maceran nasıl başladı?
Bir sinema filmi için audition yapıldığını duydum gittim, katıldım. Yönetmenimiz çok beğendi ve başroldeki kızlardan bir karakteri verdi. İlk çekim günü bende Merve’yi önerdim ve orada da beraber olduk.

Film 18 Mart'ta vizyona giriyor. Film hakkında düşüncelerin nelerdir?
Türk Lokumu çok eğlenceli bir komedi filmi. Düşünüldüğü gibi +18 bir sahnemiz yok. Eminim herkes çok sevecek.

Yeni projelerin var mı?
Türk Lokumu 2 ve farklı bir sinema projemiz var. Kesinleştiğinde duyarsınız zaten.

Sevgili Damla röportaj isteğimi geri çevirmediğin için teşekkürler.
Ben teşekkür ederim.


DAMLA EKMEKÇİOĞLU SOSYAL MEDYA HESAPLARI:
Snapchat: dmlekm
İnstagram: damlagram
Periscope: damlascope
Twitter: dmlekmRÖPORTAJ: AHMET FARUK YILDIZ

TWİTTER: afarukyildiz
İNSTAGRAM: afarukyildiz

 MART 2016
Bu blogdaki popüler yayınlar

Devrim Kunter ile röportaj

Seyfettin Efendi ve Olağanüstü Maceraları'nın yaratıcısı Devrim Kunter ile kısa bir röportaj gerçekleştirdik. Devrim Kunter'e röportaj teklifimizi geri çevirmediği için teşekkür ederiz. •Devrim KUNTER kimdir bize kendinizden bahseder misiniz? Çizgi roman yazmayı, çizmeyi seviyorum. Hatta öyle ki başka bir işle uğraşmak istemiyorum.
•Seyfettin Efendi hikayesi nasıl oluştu? Zamanla oluştu diyebiliriz. İlk yaratığımda daha mizahi, daha fantastik bir dünyadaki beceriksiz bir hafiyeydi. Sonra mizahi yönlerini daha sonrada fantastik yönlerini çıkarttım. En sonunda tarihi bilim kurgu diyebileceğimiz bu haline geldi.
•Hikayelere yönelik araştırmalar yaptınız mı? Tabii buna mecbursunuz ama sonuçta illaki hatalar oluyor. Bizim görsel arşivimiz oldukça zayıf o yüzden de bilgiye ulaşamadığımız oluyor. Bir bina o tarihte nasıldı, hangi kısmı sonradan değiştirildi vs. gibi.
•Seyfettin Efendi’yi beyaz perdede görebilecek miyiz? Şu an için öyle bir şey gözükmüyor, ileride belki.

•Karakterleri yaratırk…

CENGİZ ÜSTÜN RÖPORTAJI

CENGİZ ÜSTÜN
Günümüz karikatürünün en iyi çizerlerinden biri olan. Uykusuz dergisinde çizdiği Tribal Enfeksiyon köşesi ve Kunteper Canavarı ile tanınan çizer Cengiz üstün ile kısa tatlı bir sohbet etme şerefine nail oldum. Buyurun o sohbeti sizlerde okuyun…
Öncelikle bu röpörtajı kabul ettiğiniz için sizlere teşekkür ederiz. Beni seçtiğiniz için asıl ben teşekkür ederim.
Cengiz Üstün kimdir, sizi tanıyalım? Yazar-çizer.
Neden çizerlik? Seçim değildi benim için, öylece gelişti.    
Gelecek nesil çizerlerine ne tür tavsiyeler de bulunmak istersiniz? Her iş gibi çaba gerektiriyor. Başlarda çizgi egzersizi yanında, durmak ve düşünmek için serbest zamanlar yaratmak ta çok önemli. Bu zamanlar da yönümüzü çizemiz için gerekli; komik karikatüre mi, yoksa daha reel bir çizgimiz gelişti ise buna uygun farklı konsept araştırmaları filan gibi. Bunları yaparken mizah dergilerinin amatör günlerine giderek, görüş almak kafa açıcı olacaktır. figür çizimleri yanında bol bol eşya ve mekan çizimi egzersizl…